Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 The day after Ascoli Piceno

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
zana1971
neizlječivi fan
neizlječivi fan
zana1971


Broj postova : 340
Join date : 08.02.2008
Age : 52

The day after Ascoli Piceno Empty
PostajNaslov: The day after Ascoli Piceno   The day after Ascoli Piceno Icon_minitimepon srp 28, 2008 7:21 pm

Evo društvo veliki pozdrav svima sa velikim osmjehom na usnama, a zna se što je razlog Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Dakle, ovako je počelo: tražila sam, tražila informacije po netu kako doći do Ascolija (smještaj, prijevoz, karte itd ...)
i kad sam to sve saznala - nisam imala s kim poći Sad Ali onda je Bog umiješao svoje prste i na naš forum se javila Ines iz Splita koju ja do tada nisam ni poznavala i ona mi je ulila novu nadu Smile - hvala ti Ines !!!!
Kada smo se čule, a uskoro i upoznale počele smo dogovarati kako da dođemo do tamo i gdje ćemo spavati. Najteže je ustvari bilo naći prijevoz za povratak kući jer je padao u nedjelju- znači neradni dan, pa je to bio veliki problem jer kod njih tada skoro ni u sezoni ništa ne radi,nema rent a cara i vlakovi uopće u neke gradove ne voze Question (za ne povjerovati, jel da ?!)
Ona je ipak sa sestrom išla dan prije, a ja sam došla u petak u Anconu, a u subotu oko 13.00 sati stigla u Ascoli Smile
Očaralo me to malo mjesto, iako sam vidjela po slikama kako izgleda - kada dodješ tamo to je sve još nekako ljepše. Puno je znamenitosti, spomenika, starih crkvica i pjaca ili kako oni zovu piazza!
Hotel mi je bio možda 300 m od strogog centra grada na kojem je bio koncert i čim sam došla išla sam prošetati i našla se sa njih dvije koje su već Ascoli malo bolje bile istražile. Popile smo kavu u najpoznatijoj pašticeriji caffe Meletti na samoj piazzi i već pratile tko ulazi, izlazi.... Fanovi iz cijele Italije, a mislim i šire već su kolali okolo u rano poslijepodne iako je bila grozna sunčara, a na piazzi su puštali njihove pjesme.
Ines je pročitala u novinama da imaju soundcheck u 7.00, a neki intervju oko 8.30 (Tko će to sve dočekati Laughing )
Koncert je trebao početi oko 9.30,a mi smo se dogovorile da se vidimo oko 8 sati jer smo morale ući na poseban ulaz s obzirom da sam ja dobila kartu na nagradnoj igri, a one su ih platile internetom. I skoro sam dobila živčani slom kada mi je ženskica na vratima rekla da odakle meni karta preko "italians Europe supporters cluba"?! Slijedilo je uvjeravanje da pogleda listu dobitnika (koja joj je btw bila u ruci i nije ju htjela pogledati) i kako zbilja piše moje ime Mad Kada se i to napokon dogodilo, počela se ispričavati i normalno pustila me da uđem cheers
Kao predgrupa su svirali neki heavy netal talijani (nisam im znala ni ime grupe) koji su nam strgali bubnjiće, zapravo bili su preglasni i prekričavi - a mi ionako nismo došli radi njih Laughing Nešto prije 9.30 pogasila su se svjetla i onda......... nikako da započne najuzbudljivija večer u mom životu nakon duže vremena, strpljenja je ponestajalo Razz
Piazza je bila napola puna, ali s obzirom da je dosta velika mislimo da je bilo negdje oko 2 000 ljudi.Nismo se imali potrebu tiskati
a i imali smo dobar pogled sa sredine terena. Kada su izašli treba li reći da je nastala histerija, a i prije izlaska (kasnili su možda 10-ak minuta) fanovi su uzvikivali Europe, Europe. Europe.........
Mislim da su startali s pjesmom s Secret Societya, nemojte mi zamjeriti što ne znam koja je to bila jer sam stvarno bila uzbuđena i znam samo da iako sam imala aparat u ruci, od sreće kada su počeli svirati nisam imala kada slikavati jer mi se činilo da gubim vrijeme - a pjesma ide .... Mislim, opalila sam par slika ali i tada nisu ispale nešto jer bi me redovno netko udario po ruci ili baš tada prošao ispred mene, pa bih slikala sve ostalo osim njih Evil or Very Mad
Mogu napisati pjesme kojih se sjećam ali za raspored me ne pitajte (možda je to Ines zapamtila bolje!):

Love is not the enemy, Getaway plan, Superstitious, Ready or not, Sign of the times, Carrie, Open your heart, Girl from Lebanon, Yesterdays news, Cherokee, Start from the dark, a onda negdje pri kraju koju sam ja čekala: Scream of anger cheers
Totalno sam se uživila u pjesmu, tako da sam jednom momku ispred sebe pjevala u lice i on se okrenuo prema meni,pa smo zajedno otpjevali pjesmu (dok je njegova bolja polovica to odgledala pomalo u čudu!) Smile
Kasnije smo se s njima i upoznali i ispostavilo se da je on talijan, a cura (ili supruga) francuskinja i da su iz Francuske došli automobilom samo na koncert! Kad smo rekle da smo iz Hrvatske oduševio se i rekao da je baš nešto čitao u novinama o našoj zemlji. Cool
Za bis su naravno ostavili The final countdown i Rock the night - ne moram ni govoriti da su svi poludjeli tek onda bounce
Moram samo reći da sam primjetila kako tijekom koncerta Joey nije bio baš zadovoljan zvukom, pa je stalno momcima iz pozadine nešto signalizirao da naprave. Ne znam što je bio uzrok, a čitala sam da im je i u Padovi nešto slično iskrslo!
To je možda samo za nijansu pokvarilo feeling koncerta, jer se primjetilo da nije bio skoncentriran na pjesmu pa se par puta dogodilo da je zaboravljao tekst pjesama ili je dvaput ponavljao isti Laughing
Negdje pred kraj koncerta neki tetovirani tip se uspio popeti na binu i doslovce Joeya "privinuo" uza se, zaštitari su tu malo zakazali ali su ga ipak uspjeli odljepiti, a Joey se nije opirao nego je nastavio pjevati kao da se ništa nije dogodilo. Jednom je čak sišao s bine dolje valjda do prvog reda i zadržao se skoro pola pjesme. Nismo mogle vidjeti što se događalo, ali definitivno sam bila ljubomorna Crying or Very sad
Nakon samo jednog bisa su nestali u mraku, nismo mogle vidjeti gdje prolaze pa da se možda slikamo a to bi još onda zbilja bilo do kraja savršeno. Inače u njihovim novinama je pisalo da su već 24.07 došli u Ascoli i spavali u hotelu Vila Pigna (gle slučajnosti, tu sam ja trebala odsjesti ali nisam zato što je 2 kilometra daleko od centra Shocked ), da su šetali gradom i sretali sa fanovima.
Žao mi je što i to nismo doživjeli, ali kako smo bili bez automobila jednostavno je bilo nemoguće doći do njihovog hotela jer se baš ne bih oslonila na autobusnu liniju iza ponoći po gradu, ako je takva i postojala?!
S koncerta sam došla mokra do kože, jer je bilo zbilja užasno vruće, umorna ali i nikad zadovoljnija i sretnija što sam uopće to sve doživjela Very Happy
Nadam se da sam vam bar djelomično prenijela euforiju dio koje sam bila i ja cheers
Meni je bilo savršeno i nadam se slijedećem koncertu možda nakon novog albuma, ali zajedno sa svih hrvatskim fanovima, što kažete na to? lol!
[Vrh] Go down
K i K i
Admin
Admin
K i K i


Broj postova : 457
Join date : 17.01.2008
Lokacija : Osijek

The day after Ascoli Piceno Empty
PostajNaslov: Re: The day after Ascoli Piceno   The day after Ascoli Piceno Icon_minitimepon srp 28, 2008 10:13 pm

Ja sam totalno ZA!
Baš mi je drago da si se super provela! U Grazu je Joey jednom zamijenio jedan stih i to je bilo jako simpa, u Let The Children Play. Čudno mi je da se nije skoncentrirao na pjesme Neutral tko zna što nije bilo u redu.
Ja čekam novi album i novu turneju. Ne znam hoću li baš moći ići do Švedske opet, ali sigurno po Austriji ili možda Italiji. Idemo svi skupa i napravimo feštu cheers
[Vrh] Go down
http://www.europe.fanclub.ms
Ines
neizlječivi fan
neizlječivi fan



Broj postova : 158
Join date : 12.07.2008

The day after Ascoli Piceno Empty
PostajNaslov: Re: The day after Ascoli Piceno   The day after Ascoli Piceno Icon_minitimepon srp 28, 2008 11:40 pm

Evo sam se i ja vratila jutros. Moj izvještaj ćete morat malo pričekat, a do tada evo članaka iz tal. novina.

http://ilrestodelcarlino.ilsole24ore.com/ascoli/2008/07/28/107674-final_countdown_piazza_popolo.shtml

http://ilquotidiano.it/articoli/2008/07/27/87076/in-tremila-per-gli-europe

http://www.corriereadriatico.it/articolo.aspx?varget=BE43EE465C31E2217AA02CDD82908DA4

Ovdje u najavi koncerta piše da će RAI UNO snimit koncert:

http://www.corriereadriatico.it/articolo.aspx?varget=BE43EE465C31E2217AA02CDD82908DA4

Moram priznat da nisam vidila nikakve kamere, ni reportažna kola, ni ništa šta bi ukazivalo na to da se koncert snima.

Ja sam za to da pokušamo organizirat zajednički odlazak na naki koncert blizu (Italija, Austrija) kad izdaju novi album. Ideja je odlična.
[Vrh] Go down
Blues and Rock forever
okorjeli fan
okorjeli fan
Blues and Rock forever


Broj postova : 137
Join date : 18.01.2008
Age : 31
Lokacija : Nova Gradiška

The day after Ascoli Piceno Empty
PostajNaslov: Re: The day after Ascoli Piceno   The day after Ascoli Piceno Icon_minitimeuto srp 29, 2008 6:51 pm

Ljudi vi nemate pojma kako ja sad kipim od zavisti i koliko sad želim da mi je 30 godina... Jer ja ću morat čekat još dobrih deset godina prije nego što budem imala vremena i novaca da tako idem na koncerte u inozemstvu...
[Vrh] Go down
sanja
neizlječivi fan
neizlječivi fan
sanja


Broj postova : 423
Join date : 04.04.2008
Age : 31
Lokacija : Karlovac

The day after Ascoli Piceno Empty
PostajNaslov: Re: The day after Ascoli Piceno   The day after Ascoli Piceno Icon_minitimečet srp 31, 2008 1:23 pm

Zana, pjesme koje su svirali u Ascoli i Padovi su gotovo iste.. I rekla mi je Silje (s official foruma) da su iste pjesme pjevali i u norveskoj, tako da mi je drago jer je je odabir pjesama fantastican, kao i sami koncert cheers
Bas mi je drago sto ste se tako dobro provele...

A ovo za buduci odlazak.. hm, ja bih sve dala da mogu opet vidjet Europe ali nzm da li bi me moji pustili. Mozda bi se i dalo nesto organizirat do iduceg albuma Very Happy
[Vrh] Go down
http://sanjich.blog.hr
zana1971
neizlječivi fan
neizlječivi fan
zana1971


Broj postova : 340
Join date : 08.02.2008
Age : 52

The day after Ascoli Piceno Empty
PostajNaslov: Re: The day after Ascoli Piceno   The day after Ascoli Piceno Icon_minitimečet srp 31, 2008 1:51 pm

Ma ja sam bila tako pod dojmom na koncertu da sam vjerojatno nešto i zaboravila ispričati, ali nisam uspjela u naumu da upoznam EUROPE - samo mi je to još krivo Sad
Ali bit će još vremena, pa nisam toliko stara Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





The day after Ascoli Piceno Empty
PostajNaslov: Re: The day after Ascoli Piceno   The day after Ascoli Piceno Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
The day after Ascoli Piceno
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Koncert u Ascoli Piceno 26.07.08
» A month after Ascoli Piceno

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: EUROPE ... o koncertima-
Forum(o)Bir: