Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Kaj vam je bolje?

Go down 
+4
Nikola
Natali
K i K i
cherokee_
8 posters
Autor/icaPoruka
cherokee_
novi forumaš
novi forumaš



Broj postova : 9
Join date : 03.02.2008
Age : 32

Kaj vam je bolje? Empty
PostajNaslov: Kaj vam je bolje?   Kaj vam je bolje? Icon_minitimesri vel 06, 2008 1:10 am

Slusam Europe mislim od 7/8. razreda, to je bilo mislim pri kraju 2004, tad sam si kupio njihov album 1982 - 2000 do tad sam znao samo za Final Countdown i bila mi je jako fora ta pjesma. Kada sam poslusao album, odusevio sam se. Bilo je pjesama koje su mi se jako malo svidjele, ali i onih koje su me skroz odusevile kao npr. Rock The Night, Cherokee, Superstitous, Ready or Not...
A kako su se bas i te godine ponovno okupili i izdali novi album, pomislio sam da ce biti to odlican album, i iskreno, ostao sam nekako razocaran. Od svih pjesama najbolja mi je Settle For Love, i Reason i Got to Have Faith su mi ok. Ostatak albuma mi je vecinom bezveze.
I onda kad je 2006. dosao Secret Society nisam se bas necem posebnom nadao, tak da se nisam ni previse razocarao. Jer taj album mi je skroz prosijecan. Par pjesama je ok ali nije to nista specijalno. Novi Europe me niti najmanje ne podsjeca na onaj stari. Pa me zanima kakvo vi misljenje imate o tom skroz drukcijem izgledu grupe. I kaj vam se vise svida; ovo sad ili ono od prije?
[Vrh] Go down
K i K i
Admin
Admin
K i K i


Broj postova : 457
Join date : 17.01.2008
Lokacija : Osijek

Kaj vam je bolje? Empty
PostajNaslov: Re: Kaj vam je bolje?   Kaj vam je bolje? Icon_minitimesri vel 06, 2008 9:24 am

Ja sam Europe počela slušati kad sam imala 10 godina (prije 20 godina Very Happy ) i to, slučajno, baš s Out Of This World albumom. Zvuk me oduševio. Oni su me oduševili... Joey-ev glas i sve ostalo. Kasnije sam nabavila i sve stare albume i kupila, naravno i ove nove kad su izašli. Kad sam kupila Start From The Dark bil sam već pomalo "zaboravila" na dobar stari žestoki zvuk (slušala sam neke bezvezne Talijane, zaljubila se i to Wink ). Ne mogu reći da sam se razočarala - zvuk je bio drugačiji - slušala sam ga i slušala i pjesme su fenomenalne: Start From The Dark pjesma mi je gotovo najbolja od svih (ona mi svira na mobitelu), obožavam Flames, Wake Up Call, Spirit Of The Underdog, America, Got to Have Faith, Hero pogotovo. Secret Society mi je ponovo novi viši stupanj u evoluciji benda. Obožavam Getaway Plan, Always The Pretenders, Let The Children Play, Devil Sings The Blues, Love Is Not The Enemy, Mother's Son, Forever Travellling, Brave And Beautiful Soul...
Mislim da je ovo što sviraju sad je pravi, kvalitetni, live rock. Prva dva albuma su mi najsličniji ovima novima i mislim da je to i doprinos Noruma u bendu. Oduševljava me što se svaki instrument može čuti na albumima savršeno, posebno gitara Very Happy . Pjesme imaju duboka značenja i, kao i sve pjesme od Europe prije, svaka je jako posebna i ima svoju priču (nisu pjesmuljci: "ja volim tebe, ti mene ne..." i tog tipa). Bila sam na 5 live koncerata unazad godinu dana, uključujući i ovaj unplugged u Stockholmu i Dalhallu na otvorenom i moram reći da su sve te pjesme pisane upravo za bend kojem je cilj biti pravi live bend, ići na turneje i svirati. Ja ih, naravno, slušam i u autu, i na mp3 i pod tušem Very Happy i kad idem spavati... ali pjesme najbolje zvuče live - nisu pisane kao prijašnji sweet metal kako bi bili brzi hitovi i slušali se u dnevnim sobama. Pjesme su odlične, svi članovi benda sviraju fantastično (Ian uvijek ima dva seta bas bubnjeva, Norum je perfekcionist i picajzla sa svojim gitarama Very Happy , Joey daje sve od sebe kad pjeva...). Nakon što sam bila na prvom njihovom koncertu - za mene više nema drugih bendova - svaki drugi koncert me razočara izvedbom. Mislim, ako taj drugi bend ima neke simpa hitiće onda možeš samo pjevušiti s njima i premještati se s noge na nogu i kukati kako je gužva ili nema zraka - ali kad dođeš na Europe, trese ti se tlo pod nogama, gitara ti teče žilama, cijelim tijelom osjećaš glazbu i stvara jednu tešku ovisnost Wink (takvu da mame putuju u Švedsku dvaput godišnje na koncert a nemaju prebijene kinte Very Happy )
Da li si pratio Unplugged na netu?
To je tek bila jedna prava profesionalna i iskusna poslastica. Ako nisi gledao, pogledaj i poslušaj. Tamo su pokazali uistinu što mogu i kako im se glazba (pogotovo ova nova) može transformirati u drugačiji zvuk i oblik i kako to može zvučati skladno i fenomenlano. Wink
[Vrh] Go down
http://www.europe.fanclub.ms
Natali
okorjeli fan
okorjeli fan
Natali


Broj postova : 127
Join date : 19.01.2008
Lokacija : Austria

Kaj vam je bolje? Empty
PostajNaslov: Re: Kaj vam je bolje?   Kaj vam je bolje? Icon_minitimesri vel 06, 2008 8:22 pm

Pa eto moja prica pocinje nesto slicno kao tvoja (KIKI) ali ja sam prvo imala TFC album jer me naravno ta pjesma odusevila (pa tako mogu reci da ih slusam isto oko 20 god.).I kad sam preslusala citav album sam se odusevila i naravno odmah otisla u potragu za ostalim.Pored njih sam jos slusala Guns 'n' Roses i Bon Jovi tako da mi je grupa Europe bila negdje u sredini.
Kako sam otisla onda u Austriju sam ih malo manje slusala ali 90_te sam imala sam sve albume osim WINGS.Tako sam ih godinama ponekad slusala i u medjuvremenu sam cula da su se opet sastali (u Austriji oni izgleda nisu dovoljno COOL da se nesto vise prica o njima na radiu ili na tv,pa tako nisam ni znala za SFTD album) .Nisam puno obracala paznje jer sam mislila da ce to samo biti za godinu-dvije, dok nije dosao taj Ponedjeljak (29.01.07 / GRAZ) kad je moj decko dosao s posla i pitao ako mi se dali hocu na Europe koncert(i to bilo je u nekim novinama koji samo oni dobijaju na poslu).Od tog dana se sve promjenilo.Nisam znala da jedan koncert moze tako utjecati na ljude.Od tog dana sam nabavila sve albume koji su mi falili i mogu reci da me SS album dosta iznenadio(pozitivno).
Mogu reci da su zadnja dva albuma definitivno sasvim nesto drugo od prijasnjih i po meni malo bolji.I kod mene Europe cd-i nisu izasli iz auta i to je sad vec preko godinu dana.Jos uvijek ih slusam rado i poslije ovog koncerta u Svedskoj jedva cekam da opet negdje sviraju jer sam si rekla ma gdje god oni iduci put budu svirali "idem","vozim","letim" (kako god).
"malo" opsirnija prica,danas sam imala vremena Very Happy .
[Vrh] Go down
K i K i
Admin
Admin
K i K i


Broj postova : 457
Join date : 17.01.2008
Lokacija : Osijek

Kaj vam je bolje? Empty
PostajNaslov: Re: Kaj vam je bolje?   Kaj vam je bolje? Icon_minitimečet vel 07, 2008 3:42 pm

Natali je napisao/la:
Od tog dana se sve promjenilo.Nisam znala da jedan koncert moze tako utjecati na ljude.Od tog dana sam nabavila sve albume koji su mi falili i mogu reci da me SS album dosta iznenadio(pozitivno).
Mogu reci da su zadnja dva albuma definitivno sasvim nesto drugo od prijasnjih i po meni malo bolji.I kod mene Europe cd-i nisu izasli iz auta i to je sad vec preko godinu dana.Jos uvijek ih slusam rado i poslije ovog koncerta u Svedskoj jedva cekam da opet negdje sviraju jer sam si rekla ma gdje god oni iduci put budu svirali "idem","vozim","letim" (kako god).
"malo" opsirnija prica,danas sam imala vremena Very Happy .

Very Happy Very Happy Super mi je tvoja priča, Natali! Eto, upravo kako sam i ja rekla - odličan live bend. Neopisivi i najbolji live bend.
Ja već letim i vozim, samo što ne plivam i ne ronim (to mi još fali Very Happy ). Možemo idući put skupa Wink
[Vrh] Go down
http://www.europe.fanclub.ms
Nikola
neizlječivi fan
neizlječivi fan
Nikola


Broj postova : 283
Join date : 18.01.2008
Age : 48
Lokacija : Rijeka

Kaj vam je bolje? Empty
PostajNaslov: Re: Kaj vam je bolje?   Kaj vam je bolje? Icon_minitimečet vel 07, 2008 6:51 pm

Moja priča sa Europe nema prijateljski početak Rolling Eyes Naravno da sam prvi puta za njih čuo tamo 86 kad je izašao TFC. Nisam baš obraćao pažnju na njih jer sam slušao tada ex Yu rock (Dugme, Čorba, Jagode...). Krajem 80tih sam se totalno zapalio za Heavy Metal i počeo svirat gitaru... Eh, sad.... mi žestoki metalci iz tog vremena (znači kraj 80tih i početak 90tih) smo se ismijavali sa bendovima tipa Europe, Bon Jovi i onom mekšom Sweet Metal varijantom. Takve bendove i ljude smo smatrali za curice, pi....ce ,a o frizurama da ne govorim... No Jao se ga metalcu ako se saznalo da sluša Sweet Metal, zezanju u školi nije bilo kraja. Laughing Da mi je neko rekao da ću slušat Europe 10god poslije bi ga poslo... znate več kamo. Laughing I tamo negdje 2000 sam od frenda posudio onaj Best Of 1982 - 1992 i nisam mogao vjerovati kako smo svi tada bili puni predrasuda... , a nabrijani klinci šta ćeš. Stvarno tolko dobrih pjesama koje nisu hitovi ima....
Danas se prepirem sa ljudima koji se još uvijek smiju Europu i pokušavam im objasniti da nisu oni samo TFC i natapirane frizure. Stvarno preme tom bendu postoje nevjerojatno velike predrasude, a to sam siguram jer sam to osjetio na svojopj koži. Nevjerojatna šteta je da danas taj bend djeluje gotovo nezapaženo i nitko osim vjernih fanova nezna da opet sviraju, a novi album je vrhunski... moderna produkcija, žestoke gitare... prepoznatljive Europe melodije... po meni SS je njihov najbolji album.
[Vrh] Go down
Natali
okorjeli fan
okorjeli fan
Natali


Broj postova : 127
Join date : 19.01.2008
Lokacija : Austria

Kaj vam je bolje? Empty
PostajNaslov: Re: Kaj vam je bolje?   Kaj vam je bolje? Icon_minitimečet vel 07, 2008 7:52 pm

K i K i je napisao/la:
Natali je napisao/la:
Od tog dana se sve promjenilo.Nisam znala da jedan koncert moze tako utjecati na ljude.Od tog dana sam nabavila sve albume koji su mi falili i mogu reci da me SS album dosta iznenadio(pozitivno).
Mogu reci da su zadnja dva albuma definitivno sasvim nesto drugo od prijasnjih i po meni malo bolji.I kod mene Europe cd-i nisu izasli iz auta i to je sad vec preko godinu dana.Jos uvijek ih slusam rado i poslije ovog koncerta u Svedskoj jedva cekam da opet negdje sviraju jer sam si rekla ma gdje god oni iduci put budu svirali "idem","vozim","letim" (kako god).
"malo" opsirnija prica,danas sam imala vremena Very Happy .

Very Happy Very Happy Super mi je tvoja priča, Natali! Eto, upravo kako sam i ja rekla - odličan live bend. Neopisivi i najbolji live bend.
Ja već letim i vozim, samo što ne plivam i ne ronim (to mi još fali Very Happy ). Možemo idući put skupa Wink


Pa i mogli bi Smile
[Vrh] Go down
Natali
okorjeli fan
okorjeli fan
Natali


Broj postova : 127
Join date : 19.01.2008
Lokacija : Austria

Kaj vam je bolje? Empty
PostajNaslov: Re: Kaj vam je bolje?   Kaj vam je bolje? Icon_minitimečet vel 07, 2008 7:59 pm

Nikola je napisao/la:
Moja priča sa Europe nema prijateljski početak Rolling Eyes Naravno da sam prvi puta za njih čuo tamo 86 kad je izašao TFC. Nisam baš obraćao pažnju na njih jer sam slušao tada ex Yu rock (Dugme, Čorba, Jagode...). Krajem 80tih sam se totalno zapalio za Heavy Metal i počeo svirat gitaru... Eh, sad.... mi žestoki metalci iz tog vremena (znači kraj 80tih i početak 90tih) smo se ismijavali sa bendovima tipa Europe, Bon Jovi i onom mekšom Sweet Metal varijantom. Takve bendove i ljude smo smatrali za curice, pi....ce ,a o frizurama da ne govorim... No Jao se ga metalcu ako se saznalo da sluša Sweet Metal, zezanju u školi nije bilo kraja. Laughing Da mi je neko rekao da ću slušat Europe 10god poslije bi ga poslo... znate več kamo. Laughing I tamo negdje 2000 sam od frenda posudio onaj Best Of 1982 - 1992 i nisam mogao vjerovati kako smo svi tada bili puni predrasuda... , a nabrijani klinci šta ćeš. Stvarno tolko dobrih pjesama koje nisu hitovi ima....
Danas se prepirem sa ljudima koji se još uvijek smiju Europu i pokušavam im objasniti da nisu oni samo TFC i natapirane frizure. Stvarno preme tom bendu postoje nevjerojatno velike predrasude, a to sam siguram jer sam to osjetio na svojopj koži. Nevjerojatna šteta je da danas taj bend djeluje gotovo nezapaženo i nitko osim vjernih fanova nezna da opet sviraju, a novi album je vrhunski... moderna produkcija, žestoke gitare... prepoznatljive Europe melodije... po meni SS je njihov najbolji album.


Stvarno je steta sto se necuje toliko o njima sada iako su bolji sto se tice glazbe,a pogotovo je tekst puno bolji sada.Ja sam na poslu preko mog mobitela pustila ljudima (kao sto ti kazes "sa predrasudama") neke pjesme iz SS i mislili su da ih zezam,da to nije ta ista grupa iz 80-ih.U Ausriji se uopce nista necuje o njima,jedina pjesma koja svaki dan svira na radiju je naravno TFC.
[Vrh] Go down
Blues and Rock forever
okorjeli fan
okorjeli fan
Blues and Rock forever


Broj postova : 137
Join date : 18.01.2008
Age : 31
Lokacija : Nova Gradiška

Kaj vam je bolje? Empty
PostajNaslov: Re: Kaj vam je bolje?   Kaj vam je bolje? Icon_minitimesub vel 09, 2008 8:53 pm

cherokee_ je napisao/la:
Slusam Europe mislim od 7/8. razreda, to je bilo mislim pri kraju 2004, tad sam si kupio njihov album 1982 - 2000 do tad sam znao samo za Final Countdown i bila mi je jako fora ta pjesma. Kada sam poslusao album, odusevio sam se. Bilo je pjesama koje su mi se jako malo svidjele, ali i onih koje su me skroz odusevile kao npr. Rock The Night, Cherokee, Superstitous, Ready or Not...
A kako su se bas i te godine ponovno okupili i izdali novi album, pomislio sam da ce biti to odlican album, i iskreno, ostao sam nekako razocaran. Od svih pjesama najbolja mi je Settle For Love, i Reason i Got to Have Faith su mi ok. Ostatak albuma mi je vecinom bezveze.
I onda kad je 2006. dosao Secret Society nisam se bas necem posebnom nadao, tak da se nisam ni previse razocarao. Jer taj album mi je skroz prosijecan. Par pjesama je ok ali nije to nista specijalno. Novi Europe me niti najmanje ne podsjeca na onaj stari. Pa me zanima kakvo vi misljenje imate o tom skroz drukcijem izgledu grupe. I kaj vam se vise svida; ovo sad ili ono od prije?

Heh, kad sam ja čula SFTD i SS imala sam sličan stav kao ti. Europe sam počela slušat prije nego što sam krenula u sedmi razred (2006) i prvi album koji sam čula bio je Out of This World... Pa mi je njihov novi zvuk bio jako čudan i nije mi se baš sviđao... S vremenom sam postala luda za novim zvukom Europea, jednako kao i za starim. Ali ipak ću uvijek više voljeti "stari" Europe, tako sam odgojena haha...
Toplo preporučam da daš novim albumima drugu šansu!
[Vrh] Go down
Odin
veliki fan
veliki fan
Odin


Broj postova : 61
Join date : 28.02.2009
Age : 50
Lokacija : Osijek

Kaj vam je bolje? Empty
PostajNaslov: Re: Kaj vam je bolje?   Kaj vam je bolje? Icon_minitimesub vel 28, 2009 2:36 pm

slušam EUROPE od 1985 mislim kad sam slucajno od jednog kolege dobio lošiji snimak na kazeti WINGS OF TOMORROW i odmah su mi se dopali i tako je pocelo...stari mi je EUROPE bolji ali nisu ni sada loši.
[Vrh] Go down
http://www.metal-bible.com
Ines
neizlječivi fan
neizlječivi fan



Broj postova : 158
Join date : 12.07.2008

Kaj vam je bolje? Empty
PostajNaslov: Re: Kaj vam je bolje?   Kaj vam je bolje? Icon_minitimepon oľu 16, 2009 9:04 pm

Ja sam ih počela slušat sa The Final Countdown. Ta pjesma je zbilja bila sveprisutna, posebno na talijanskim radio stanicama i top ljestvicama. Meni su bile draže Rock the Night, Cherokee i Ninja. Iza toga je došla Superstitious koja me oduševila, kao i cijeli album. Tek tada sam saznala za njihova prva dva albuma ali sam ih nabavila tek puno kasnije. Prisoners In Paradise mi se čini puno amerikaniziran, ali mi je svejedno drag, posebno naslovna pjesma, Girl From Lebanon, Seventh Sign, Homeland, I'll Cry For You, Till My Heart Beats Down Your Door. U to vrijeme, većinu stvari koje sam znala o njima sam saznala iz beogradskog časopisa ĆAO. Stvorila sam jednu izuzetno pozitivnu sliku o njima. Izgledalo je da su momci skroz ok, da poštuju svoje fanove i ljude s kojima rade i da nisu neke razmažene, divlje rock zvijezde. U njihovim pjesmama me oduševljavala pozitivna energija i Joeyev fantastičan glas. Tijekom pauze stalno sam se nadala da će se ponovo okupit i da ću ih konačno vidit uživo.

Start From The Dark me na prvo slušanje šokirao, ali što sam ga više slušala bio mi je sve draži. Flames mi je najdraža. Jedino mi Song nr 12 nikako nije legla. Secret Society me odmah oduševio. Mislim da im je to najbolji album. Sjajno je vidit kako su se razvijali i usavršavali tokom godina, posebno glede stihova. Ipak mislim da glasovno Joey više ne bi mogao otpjevati pjesme sa The Final Countdown na način na koji ih je onda otpjevao. Mislim da mu je to sada ipak malo previsoko. Svejedno, na Almost Unplugged je pokazao da je jedan od najboljih. Dovoljno je poslušat Since I've Been Loving You. Mogli bi napravit jedan album blues obrada, to im sjajno ide.

Koji mi se Europe više sviđa, onaj prije ili ovaj sada, je pitanje na koje ne mogu dati odgovor. Oba su savršena za vrijeme u kojem su nastali. Fantastično je što idu u korak s vremenom, a opet ostaju svoji. Bilo bi jadno da su nastavili na isti način kao u osamdesetima. Tek tada ih nitko ne bi shvaćao ozbiljno.

Ne mogu reć da za mene postoji samo Europe, da slušam samo njih, pa čak ne mogu reć ni da ih slušam svaki dan, ali su definitivno moj najdraži bend. Bila sam na nekim sjajnim koncertima (Robert Plant, Deep Purple, Lenny Kravitz, Franz Ferdinand, Chris Rea) i uživala u njima, ali Europe je ono što sam čekala 22 godine i konačno dočekala prošlo ljeto u Ascoliju.
Od novog albuma očekujem da bude još bolji od Secret Society, što znači da će bit fantastičan. Jedva čekam da objave koja mjesta će posjetiti na turneji.
[Vrh] Go down
tempest_94
novi forumaš
novi forumaš



Broj postova : 9
Join date : 01.11.2010
Age : 30
Lokacija : Sarajevo

Kaj vam je bolje? Empty
PostajNaslov: Re: Kaj vam je bolje?   Kaj vam je bolje? Icon_minitimepon stu 01, 2010 2:20 am

Moja prica pocinje kad sam kupio komp PC 98 u 2002 godini. Trada sam i zavrsio prvi razz, i onako ja sam preturao po fajlovima trazio pjesme i nabasao sam za naziv Europe - The Final Countdown, i pustio je, naravno iz prvog puta nis mi nije bilo jasno a mislio sam po nazivu da je to nekakava himna kontinenta europe, ali kad sam je cuo dva i tri pa sest pa deset puta pravo mii se svidjela, a tada nisam znao nista o njima, tek kad sam uveo internet 2003 sam saznao sve o njima i poceo sakupljati njihove albume, cak sam i saznao sve sto me zanimalo o nima i definitovno oni su najblji rock bend ikada, cast >Rolling Stonsima i Metallici ali €urop€ je najbolji. Cijeli zivot ustvari tih 3 godine sam iamo zelju da ih uzivo vidim i imao sam priliku kad su gostovali u Tirani ( nasoj susjednoj Albaniji) 2007 god. ispunio sam i taj san, i bilo je extraaaaa, i dan danas svaki dan preslusam barem 15 njihovim pjesama znam sve svirati na instrumentima sve njihove i znam svaku lyrics i nazive i albume ma svee bio, inf, sta god, danas su mi oni idoli, a to se i pokazalo peije 20 godina u Chileu, Vina del Mar, taj im je koncert bio jedan od najboljih, znaci eto tako vam je isla moja prica €urop€ 4ever!!!!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kaj vam je bolje? Empty
PostajNaslov: Re: Kaj vam je bolje?   Kaj vam je bolje? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kaj vam je bolje?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: EUROPE ... o glazbi-
Forum(o)Bir: